Co je to terasa

Terasou nazýváme plošinu, která je buď usazená na zemi, nebo nad zemí (terra = země). Jedná se často o otevřený prostor, což bývá typické v podnebných pásech, kde je relativní teplo a nebývají silné a časté deště. V poněkud drsnějších podmínkách jsou terasy opatřeny ohrazením, které chrání před větrem, a střechou, případně je zasklená celá (to pak ale máme už verandu). Pomocí zastřešení a průhledných konstrukcí můžeme vytvořit místo, které neohrozí ani déšť, sníh, vítr nebo žhnoucí slunce.

Přemyslete jakou podlahu na terasu zvolit? Máme řešení! Naše firma dodává Sibiřský modřín ze Sibiře do České republiky. Sušení a obrábění materiálu je prováděno na území České republiky, co nám dovoluje kontrolovat drevene podlahy na terasy ze Sibiřského modřínu na všech etapách obrábění dřeva. Proto ručíme za kvalitu našeho materiálu.

Na objednávku jsme schopni vyrobit libovolné množství výrobků potřebného profilu.

Na našem skladu v Praze se můžete podívat na široké spektrum našich výrobních možnosti a taky koupit potřebný materiál přímo ze skladu v Praze. Vždycky máme skladem terasová prkna a dřevěný obklad – více než 300 m3 hotových výrobků.

Řezivo můžeme rozdělit do několika kategorií: trámy a hranoly, latě a prkna, omítané a neomítané, suché a s přirozenou vlhkostí; hoblované, palubky, atd. Některé z těchto výrobků jsou již připravené k použití, jiné jsou polotovary, které musí projít ještě dalším zpracováním. Všechny tyto kategorie se navzájem liší jak svými fyzickými vlastnostmi, tak i možným účelem použití a cenou. Hoblovaná prkna jsou v Praze jedním z nejoblíbenějších výrobků a v našem obchodě jsou široce zastoupena.

I když budete hledat důkladně, nenajdete výhodnější ceny než ty, za které nabízíme naše podlahy o tloušťce  27 mm – konkrétně podlahové palubky a venkovní dřevěné terasy.

Hoblovaná prkna z modřínu sibiřského

dole ke stažení ceník
terasova-palubka
Tloušťka27 mm
Šířka121 mm a 146 mm
Délka3 m, 4 m, 6 m
Druh dřevaSibiřský modřín
PopisHoblovaná prkna na terasu a na balkon
KvalitaMaloobchodní cena
AB Kč/m2 bez DPH
AKč/m2 bez DPH
Prima Kč/m2 bez DPH

Terasy z modřínu sibiřského

dole ke stažení ceník
terasova-palubka
Tloušťka27 mm
Šířka121 mm
Délka4 m
Druh dřevaSibiřský modřín
PopisRýhovaná terasová prkna pro podlahu na terasu, okolo bazénu a na balkon.
KvalitaMaloobchodní cena
AB Kč/m2 bez DPH
AKč/m2 bez DPH
Prima Kč/m2 bez DPH

Terasy podlahy

dole ke stažení ceník
drevena-terasa
Tloušťka27 mm
Šířka146 mm
Délka3 m, 4 m, 5,1 m, 6 m
Druh dřevaSibiřský modřín
PopisRýhovaná terasová prkna pro podlahu na terasu, okolo bazénu a na balkon.
KvalitaMaloobchodní cena
PrimaKč/m2 bez DPH

Podlaha terasy

dole ke stažení ceník
terasova-podlaha
Tloušťka27 mm
Šířka95 mm
Délka4 m
Druh dřevaSibiřský modřín
PopisVroubkovaný profil – jemná/hrubá drážka.
KvalitaMaloobchodní cena
ABKč/m2 bez DPH*

modrinove-terasy Ceník na modřínové terasy, terasové podlahy a dřevěné podlahy na terasy ze sibiřského modřínu.pdf
drevena-terasa-praha VOP na nákup terasových prken ze sibiřského modřínu.pdf
terasove-podlahy-praha Technické normy na terasová prkna ze sibiřského modřínu – 2020 PDF

Kolik prken bude obsahovat čtvereční metr, kolik kubíků materiálu bude potřeba pro ten či onen projekt, kolik čtverečních metrů je možné obložit krychlovým metrem prken a další podobné údaje, by měl znát každý, kdo plánuje začít stavět nebo rekonstrukci. I když dnes již není obtížné najít potřebné informace pro téměř jakoukoliv situaci, je ale dobré rozumět tomu, jak se provádí výpočty a, v případě nutnosti, umět vypočítat sám.
Pokud budeme znát rozměry výrobků, spočítáme, kolik se vejde 6 metrových prken do krychlového metru a jakou plochu z nich můžeme sestavit, ať již jako obložení nebo při pokládce podlahy.

Na příkladu si spočítáme kolik je v kubíku prken o délce 4 metry, šířce 150 mm a tloušťce 25 mm:
1. Počítáme objem jednoho výrobku: 4 х 0,150 х 0,025 = 0,015 m3.
2. Určíme jejich počet: 1 / 0,015 = 66,7.
3. Zaokrouhlíme a dostaneme 66 kusů.
Důležité!
Obvykle se zaokrouhluje na následující celé číslo. To je sice poněkud v rozporu s matematickými pravidly, ale v tomto případě doporučujeme přidržet se praxe.

Jedním z hlavních nedostatků výrobků jakostní třídy BC je jejich ne zcela vyhovující vzhled, proto se nepoužívají na obklady nebo pohledové konstrukční prvky. Je ovšem zřejmé, že v případě mnoha dalších stavebnin již vzhled důležitý není, zato je požadována mimořádná pevnost a životnost. Pevnost dřeva jakosti BC je velmi dobrá a vůbec se nemusíte bát použít ho na různé nosné konstrukce, zároveň tím také ušetříte nemalý peníz. Takové řezivo nachází široké uplatnění na průmyslových stavbách a v bytové výstavbě.